IMG_50961123
130 гр. печена тиква
2 моркови
1 банана

цимет, каранфилче и ѓумбир
400 мл. ( вода доставете или одземете зависно од тоа која густина ја сакате )
Сите состојки ставете ги во Омниблендот и блендајте додека не ја добиете саканата конзистенција. Во ова смути ставивме печена тиква, инаку тиквата во смути можете да ја користите и варена и свежа. Pumpkin season is officially here! Let the games begin! 🙂

IMG_509111 IMG_507011

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *