IMG_2870 (640x427)
3 големи лажици хељда
3 големи лажици овес

2 јајца
Сол, бибер, ѓумбир
Ставате ги сите состојки во Омнибленд, блендајте два пати на програмата од 60 секунди и ќе добиете густа смеса за палачинки. На тавче ставете семки од тиква, сончоглед и сусам, оставете кратко да се запечат и одозгора со лажица ставете од смесата со палачинки. Полнењето е по ваша желба и имагинација!

IMG_2901 (640x427)

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *