Потребни состојки :

Две китки магданос, 150 грама сончоглед ( лупен,непечен и несолен), 100 мл маслиново масло
Една лажица путер од кикирики, една лажица сенф и една лажица таан

img_25071

3 до 4 чешниња лук,  еден исцеден лимон ( вода се додава по потреба )
Сол, бибер, оригано и ким по желба

img_2510-21img_25091

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *