img_27491150 грама лешници
150 грама ораси
8 свежи урми

2 лажици големи мед
1 голема полна лажица кокосово масло
1 лажичка какао
1 лажичка цимет
1 лажича ѓумбир
3 лажици големи овесни снегулки ( претходно киснати во вода околу 15-тина минути )
Прво се мелат лешниците и орасите, а потоа се додаваат другите состојки во блендерот и се формираат топчиња.

 

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *