IMG_3056-640x427250 гр. бадеми
150 гр. брусница
20-тина урми
2 големи лажици мед
една мала лажичка какао
пола мала лажичка цимет
Најпрво сомелете ги само бадемите во Омниблендот, па потоа додадете ги урмите (претходно покиснати во вода 15-тина минути) и другите состојки. Блендирајте се додека не добиете хомогена смеса. Потоа обликувајте ги плочките и одозгора попрскајте ги со цимет и декорирајте со брусница.

IMG_3057-640x427

IMG_3054-640x427

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *