3 Портокали
1 Банана
1 Лимон
2 Коцки замрзнат концентрат од јачменова трева
1 cm Ѓумбир
150 ml Вода
Сите состојки ги ставате во Омнибленд и блендирате прво 35 секунди и потоа 1 мин. на High. Уживајте во освежителниот и здрав пијалок!
 
wheatgrass6