IMG_2371-1024x683

Путерот од кикирики има доста позитивни препораки кои би требало да ве инспирираат да го вметнете во вашата секојдневна исхрана. Кикириките се богати со протеини, со назаситени масти кои се здрави за срцето и се добар извор на витамини (Б, Е) и минерали (калиум, магнезиум).  …продолжи со читање


3 Портокали
1 Банана
1 Лимон
2 Коцки замрзнат концентрат од јачменова трева
1 cm Ѓумбир
150 ml Вода
Сите состојки ги ставате во Омнибленд и блендирате прво 35 секунди и потоа 1 мин. на High. Уживајте во освежителниот и здрав пијалок!
 
wheatgrass6