IMG_546811Наутот или кај нас повеќе познат како леблебија, e присутен во источната кујна како фалафел и хумус, а во медитеранскиот дел на Италија, Франција, Шпанија како палачинки или тенко лебче кое се продава како улична храна. Палачинките се исклучително лесни да се направат и се одлична здрава варијанта доколку сакате да ги замените нашите класични палачинки со нов вкус.

…продолжи со читање


IMG_8983IMG_8994

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Уште една безглутенска состојка во вашата кујна што ќе ве однесе до нови рецепти и ќе ви понуди можности за експериментирање. Брашното може да го употребите за безглутенски палачинки, фантастичен веган омлет, за леб или за супа.