IMG_5051123
1 чаша свеж ананас / 1 чаша вода ( колку ананас толку вода )
1/2 лажичка куркума
1/2 лажичка кокосово масло

1 лажица чиа семе
ѓумбир ( свеж 1cm или 1/3 лажичка во прав )
малку бибер
чили ( по желба )
2 лажици овесни снегулки ( по желба )
( со овие состојки ќе добиете една чаша смути )
IMG_50101
Сите состојки ставете ги во Омнибленд и блендајте додека не го постигнете саканиот смут. Не го изоставајте биберот, потребен е за апсорбирање на куркуминот кој има силно антивоспалително дејство. It’s refreshing, it’s anft-inflammatory and it’s bossy! Enjoy it! 🙂
IMG_50401IMG_50351IMG_50181

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *