IMG_3120-1024x683

За овој освежителен зелен сладолед ви се потребни – 3 замрзнати банани; 3 до 4 киви; неколку листови нане;

 

4 коцки сок од зелена пченица (која се прави исто како сокот од јачмен); малку свеж ѓумбир и мед (или некој друг засладувач). Сите состојки се ставаат во блендерот и при блендирањето се меша со стапот/тамперот. За кратко време ќе добиете вистинско освежително здраво сладоледче!

 

IMG_3112-1024x683

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *