IMG_9029

Потребни состојки – 60гр. лешници, 60гр. ореви и 60гр. сончоглед, 100гр.брусница, 1 лажица кокосово масло и 5 урми.

Брусницата и урмите ги киснете еден час.Најпрво ги мелете лешниците, оревите и сончогледот, потоа ги додавате другите состојки и продолжувате со блендање. Потоа формирате бомибици и би требало да имате здрав десерт за цела недела. Нашите бомби едвај издржаа да ги сликаме!
IMG_9005IMG_9013IMG_9039

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *