IMG_9292

Потребни состојки –
100гр. индиски ореви киснати преку ноќ,
100 гр. наут варен,
1 лажица сенф, 1 лажица таан,
лук 4 парченца, 1 помал кромид,
зачини (оригано,босилек,жалфија), 1 цеден лимон,
вода и маслиново масло по желба.
Вода ставатe во зависност од тоа колку сакате да ви е течен сосот, а маслиновото масло го додавате на крај кога ќе биде готов сосот.
Добар апетит!

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *